Зміст:
Від простоти до універсальності та назад
Предмети та пристрої універсального призначення сміливо вторгаються у наш побут. Важко уявити собі сучасну людину без смартфона в руках. У маленькому блоці знайшли собі місце телефон, фото- та відеокамери, бібліотека, записник, ліхтар, будильник, поштова скринька та ще два десятки корисних речей. Шанувальник активного відпочинку бере з собою в похід або в поїздку мультитул, в якому уживаються ніж, пилка, плоскогубці, різні види викруток і відкривачок і навіть ножиці. Схожу тенденцію можна відстежити й у потугах дизайнерів рибальського одягу. Він і зігріє у люті морози, і від вітру захистить, і не дасть промокнути наскрізь під зливою. А в деяких моделях навіть передбачена плавучість як у поплавця. Якщо ви туго затягнете відповідні тасьми, то у вас є шанс досить довго протриматися на плаву навіть у крижаній воді. Незважаючи на купу переваг та очевидні зручності у використанні, предмети-універсали мають свої недоліки. Маса функцій смартфона відбивається на його ціні, а збільшення кількості програм потребує все більшого обсягу пам'яті та швидкості роботи процесора. До того ж, все це застаріває через рік чи два, і ви знову змушені витрачатися на новий гаджет. Ваш розкішний мультитул з неймовірною кількістю функцій раптом стане марною іграшкою, коли кохана попросить відкрити пляшечку чогось білого сухого та чилійського. Вам доведеться купувати новий інструмент зі штопором, потім з пилкою для нігтів, потім із серейторним лезом і в результаті універсальний пристрій набуде товщини книги «Гобіт, подорож туди і назад» Джона Рональда Руела Толкіна з відповідною вагою та неможливістю для повсякденного ношення в кишені. Супер-костюм буде занадто жарким восени, недостатньо теплим взимку і перетворить вашу фігуру на пінгвіна своїм надмірним об’ємом. Вартість такого одягу навряд чи порадує вашу кишеню. За всієї привабливості багатофункціональних пристроїв ми іноді повертаємося до простих речей. Наприклад, простий кнопковий телефон надійний як трактор і не відволікає вас від роботи бажанням запостити свіжий статус у Facebook або погортати Інстаграм. При цьому у нього чудовий прийом навіть далеко від базових станцій і батарея тримає 5-7 діб без підзарядки. Простий складаний ножик не відриває кишеню і завжди під рукою якщо треба покришити помідор у салат або зрізати гриб у лісі. Та й клинок у нього не просто нержавіюча сталь без імені та маркування, а хоча б 420 НС або навіть S30V чи D2. Ми знайшли певну аналогію складаному ножику і в одязі від компанії Norfin. Це костюм Light Shell і його основна роль – захист рибалки від дощу. А ось наскільки він успішно справляється з цією та супутніми проблемами ви дізнаєтеся нижче.
Непростий метод вирішення простого завдання
Здавалося б – у чому проблема закрити щось від вологи небесної? Проста поліетиленова плівка із цим впорається. Так, впорається, терасні меблі можна нею прикрити, наприклад. Із живою людиною складніше. Йому і комфорт у рухах подавай, і щоб усередині не було парко. Навіть повністю нерухомий індивід у 100% вологості буде хоч трохи, але пітніти. А та ж поліетиленова плівка вологу не пропускає як усередину, так і назовні. Для вирішення цієї проблеми люди вигадали мембранні матеріали, і ось на основі такого матеріалу і пошитий Norfin Light Shell. Складна за структурою тканина здатна запобігти потраплянню вологи під костюм при інтенсивності опадів 8 літрів на квадратний метр протягом 24 годин. Вона ж виводить виділену людським тілом вологу зі швидкістю 5 літрів із квадратного метра на добу. Це дуже серйозні показники, які можна порівняти з, наприклад, куртками любителів гірських лиж.
Навіщо було шити з такої високоякісної мембрани простий на вигляд дощовик? Щоб не промокнути ні ззовні, ні зсередини. Друга вимога до захисного шару одягу – комфорт при пересуваннях. Вільний крій куртки та штанів побудований таким чином, що всередині костюма себе нормально почувають і рибалки, і бігуни, і велосипедисти, і просто ті, хто вийшли собачок вигуляти. Тут криється і здатність Light Shell нарощувати термозахист залежно від температури навколишнього повітря. Можна вдягнути під низ термобілизну, можна і флісову кофту, а можна і те й інше, якщо на вулиці пізня осінь і дощ періодично переходить у снігопад.
У крої та пошитті Norfin Light Shell багато невеликих нюансів, які значно впливають на комфорт перебування в цьому костюмі. Наприклад, зону підборіддя та шиї від замку-блискавки захищає невелика вставка із мікрофлісу.
Утяжки регулюють каптур по колу та за обсягом.
Дротова вставка у верхній частині захисту голови не дає закрити від вас навколишню дійсність.
Стяжки на рукавах на липучках.
А ось по низу куртки – регульована мотузкова з фіксаторами. Разом із подовженим задником куртки вони не дозволяють потокам води та холодного повітря пробратися у захищений костюмом простір.
На окрему увагу заслуговують блискавки. Усі вони у вологозахисному виконанні.
А передній замок куртки зсередини ще й прикритий клапаном.
Усередині теж все продумано і ретельно виконано, радує проклеювання всіх швів.
Norfin Light Shell вийшов дуже затребуваним кількома категоріями споживачів. Це і рибалки, і мисливці, грибники. І від негоди вкриє, та й за потреби багато дріб'язку можна розсувати по кишенях. Їх цілих чотири – по два на штанах та куртці.
Колір хакі немаркій, та й сама зовнішня структура тканини ріп-стоп дуже міцна, з додатковим армуванням. Вона відмінно захищає не тільки від дощу, а й від вітру та пилу. При цьому мембрана має підвищену стійкість до механічних пошкоджень.
Зручний і у зберіганні, і в перенесенні
Дуже до речі чохол з того ж матеріалу, з якого пошитий костюм.
Здавалося б – навіщо витрачати мембрану на упаковку. Але навіть якщо ви поклали в сумочку вологий костюм, він там поступово просихатиме. Чохол забезпечений кільцевою затяжкою та петелькою. Її можна зачепити карабіном за рюкзак і вирушати в дорогу в готовності до сюрпризів погоди.
Простий за призначенням, але не по тканині, Norfin Light Shell зручний у транспортуванні та експлуатації. Безліч доречних дрібниць роблять його комфортним та незамінним у разі дощу і виділяють з категорії «просто дощовик». А якщо використовувати костюм як зовнішній захисний шар, що оберігає від опадів, вітру та пилу, то можна під ним спорудити і пристойний термозахист, розширюючи сезонність застосування. Головне, щоб нижні шари одягу доставляли напрацьовану людським організмом вологу до мембрани, а вона успішно виведе її назовні. І ви будете сухими та задоволеними.