Зміст:
Крім базових вимог до зимового одягу, таких, як гарна теплоізоляція, захист від опадів, непогана паропропускна здатність мембрани, кожен шанувальник того чи іншого виду активності на свіжому повітрі має свої, іноді дуже специфічні, підходи. Наприклад, рибалка позитивно оцінить наявність м’яких вкладок в області колін та сідниць, бо рибу на кризі водойми часто доводиться ловити навколішки та і сидіти на «банці» човна з таким захистом від холоду значно приємніше. Лижнику подавай підвищену стійкість верхнього шару тканини від вітру, бо коли розсікаєш засніженим схилом на хорошій швидкості, то саме вітер сильно дошкуляє. Ну і звичайно, не зайвою буде кишенька для скі-пасу на рукаві, що пришвидшує проходження турнікету при посадці на підйомник. У мисливців свої потреби і свій погляд на зимове вбрання і сьогодні ми про це детально поговоримо, взявши за взірець костюм Norfin Hunting Wild Green. Але перш, ніж переходити до специфічних мисливських побажань, розглянемо у швидкому порядку риси костюму, притаманні і іншим, неспеціалізованим комплектам одягу для зими.
Типовий одяг для холодної погоди
Давайте для початку подивимось на Norfin Hunting Wild Green як на звичайний двокомпонентний зимовий костюм. Простора куртка дає свободу рухам.
Для кращої посадки по фігурі регулюється стяжкою по талії.
Ще одна стяжка по низу не дасть снігу і вітру пролізти під куртку.
Зовнішня тканина – мембрана Nortex Breathable з пристойними параметрами захисту від опадів та пропускання пари назовні – 6000/6000, що цілком достатньо для різних погодних умов і фізичних навантажень. Шар утеплювача товстий, він виконаний з фірмового матеріалу HolloFill, що забезпечує комфорт при температурі до -30⁰С. Всередині верхня частина підкладки – м’якенький фліс, нижче – поліестр.
Великий капюшон легко відокремити від комірця. Вітрозахисна передня планка закріплена численними кнопками. Під нею потужна «блискавка» YKK з двома бігунцями з ходом як вверх, так і вниз. Рукави можна стягувати «липучками» і вже поверх них вдягнути рукавиці.
Напівкомбінезон дуже високий, він закінчується ледь не під пахвами. Це забезпечує додатковий захист спини.
Широкі лямки з застібками «фастекс». Спереду планка на липучках прикриває замок-«блискавку», два бігунці якої ходять і вверх і вниз.
Внутрішня стяжка дозволяє врегулювати посадку по талії.
На рівні поясу широка гумка і петельки під пасок.
Зона колін обшита так званими «анатомічними» швами, котрі не допустять розтягування тканини при згинанні суглобів.
Внизу холош зроблено розширення зі вставкою, що полегшує натягування штанів поверх зимового взуття. Закриваємо «блискавку», стягуємо це все «липучкою» і можна не переживати за сухість ніг при русі по глибокому снігу.
А тепер поглянемо на Norfin Hunting Wild Green з точки зору мисливця. Для того, хто йде на полювання, важливими є три речі. По-перше, мисливець має бути максимально непомітним для своєї можливої здобичі, зливатися з фоном місцевості. По друге, через те, що гладкоствольні рушниці б’ють недалеко, треба підкрастися до своєї цілі настільки тихо, щоб жоден шурхіт не наполохав звіра. І третє – для розміщення великої кількості необхідних предметів та спорядження на костюмі повинна бути достатньо карманів, кишень і кишеньок різної форми та об’єму. Справа в тому, що шанувальники полювання живуть за принципом стародавніх спартанців – все своє ношу з собою. Розберемося з цими питаннями в порядку надходження.
Norfin Hunting Wild Green не є камуфляжним костюмом. Його основний тон забарвлення важко описати словами, це щось схоже на «хакі» аде є дещиця коричневого і трошки «койоту». Звичайно, на фоні засніженого лугу ефект непомітності досягти буде важко, але у лісі серед дерев чи на полі у відлигу – без проблем. Для зимового сезону може і варто було б обрати щось більш світле, у стилі камуфляжу Arctic Avenger, але зими у нас останнім часом не балують сталим сніжним покривом, тому в запропонованих кліматичних умовах маскувальні властивості цього костюму можна визнати достатніми.
Дуже цікавий зовнішній шар тканини, який вирізняється м’якістю і особливою приємністю на дотик. Щодо звуків при згинанні чи терті, приміром, рукавів об торс, то їх немає. Це справжній «sound of silence», звук тиші. В порівнянні з Hunting Wild Green, звичайна плащова тканина чи «болонья» виглядають як автомобіль марки КрАЗ поруч з електрокаром Тесла. І по цьому параметру визнаємо цей костюм придатним для полювання.
Третій пункт – місця для зберігання численного спорядження і різних дрібних предметів, необхідних мисливцю «у швидкому доступі». Перше, що кидається в очі, це насправді незвичайні накладки на нижніх кишенях куртки.
Дехто помилково їх називає «патронташ», але у нас є інша версія. Патронташ, у звичному розумінні, це пояс з окремими циліндричними кишеньками під кожен набій. Тут же ми маємо справу скоріше з газирем. Це слово походить від адигейського чи черкеського «г’езир», тобто «напоготові», і означає нашивки на одяг, в котрі вставлялися споряджені для стрільби патрони. З часом газирі перестали виконувати свою функцію як кишеньки для набоїв, але лишилися як елемент національного чоловічого костюму. На Hunting Wild Green ці елементи нашиті на спеціальні вкладки до кишень, які додатково фіксуються на «липучці». Якщо погода суха, ви розміщуєте їх ззовні, якщо ж іде дощ і є загроза, що постріли для рушниці можуть розмокнути, то ця вкладка ховається всередину кишені. Судячи з розміру комірок, вони призначені під популярний у мисливців 12-й калібр.
Ще одна незвичайна деталь – клапани цих карманів обладнані магнітами.
По-перше, це прискорює доступ всередину в момент, коли вам треба швидко перезарядити двостволку. По-друге, наявність магнітів робить цей процес безшумним у порівнянні з варіантом, якби клапан кріпився на звичайній «липучці». Уявіть собі звук відкривання «велкро» у тихому зимовому лісі. Це почує кожна жива істота у радіусі півкілометра.
Продовжимо огляд кишенькового реєстру, бо тільки на куртці їх аж чотирнадцять штук. Вищезгадані нижні крім газирів і доступу через верхній клапан мають ще бічні прорізи, вистелені флісом. Тут можна погріти руки. В іншому випадку вони закриті на «блискавки» і в них можна щось переносити, не побоюючись втрати.
Аналогічні отвори по бокам нагрудних кишеньок, але вони без замків і погріти в них руки зручніше.
Власне нагрудні кармани вже закриваються «змійками» і вони дуже просторі. Всередині вони опускаються ледь не до лінії талії.
По дорозі до внутрішніх кишень зустрічаємо ще одну, котра заховалась під вітрозахисною планкою і має замок-«блискавку».
Перелік карманів всередині куртки також немалий. З лівого боку їх два, нашиті один на інший. Закриваються вони спільним клапаном на «липучці»
З правого боку у верхній частині кишенька зі «змійкою».
Під нею невеличкий карман з клапаном на «велкро».
Остання кишені примостилася на лівому рукаві і теж закривається на «липучку. Покласти сюди можна, хіба що, запальничку чи сірники.
Є ще одна деталь одягу, яку може і можна було б віднести до категорії «кишені та кармани», але вона виконує специфічну функцію і вже має власний вміст і навіть власну «блискавку». Розміщена вона на правому рукаві, практично під пахвою.
В цьому сховку знаходиться сигнальна стрічка яскраво-помаранчевого кольору. Справа в тому, що бажання зробити себе непомітним у зимовому лісі не повинно наражати вас на небезпеку випадково потрапити на лінію вогню своїх же колег по захопленню і бути підстреленим замість лося чи вгодованого кабана. Тож при ходовому полюванні, або знаходячись «на номері», дістаньте цю стрічку і оберніть її навколо передпліччя, закріпивши «липучкою». Така яскрава пляма зробить вас помітним і вбереже від біди.
Перейдемо до напівкомбінезону. Тут теж є де розмістити речі, котрі знадобляться скоріше на привалі, коли ви будете сидіти і грітися біля багаття знявши куртку. В двох верхніх кишенях можна сховати руки або переносити щось під охороною замка-«блискавки».
Ще один досить просторий карман примостився на лівому стегні і закривається він на дві кнопки. Всередині невеличке внутрішнє відділення.
І наприкінці згадаємо ще одну деталь на куртці, котра не вписується ні в категорію «особливості крою», ні в реєстр кишень. На плечах розміщено смужку з матеріалу, схожого на гуму. На ній впевнено будуть триматися лямки наплічника, але головне її завдання полягає в іншому. Якщо наплічник сповзе зі спини, то невелика проблема його поправити на місце. Але якщо зслизне ремінь вашої зарядженої рушниці, то може статися несанкціонований постріл і це призведе до біди. Тож ця гумова смужка виявляється просто необхідною саме для мисливців.
Варто згадати і про дві важливі речі, котрі входять в комплект одягу Norfin Hunting Wild Green. По-перше, це запасна кнопка на випадок якщо ви, продираючись через лісові хащі, десь втратите одну з них.
По-друге – велика, містка і міцна сумка, в котрій вам буде зручно перевозити та зберігати свій мисливський одяг у «мирний» час.
Norfin Hunting Wild Green прекрасно захищає від серйозних морозів, в ньому важко «упріти» і практично неможливо промокнути. Колір і текстура тканин, з якої пошитий цей костюм, роблять його малопомітним та беззвучним, що високо цінується шанувальниками зимового полювання. Але є і такі речі, котрі позиціонують його остаточно і безповоротно як мисливський – це газирі на кишенях куртки, гумова смужка на плечах та сигнальна стрічка на лівий рукав. Такі специфічні, нестандартні деталі одягу роблять його непривабливими для рибалок та лижників і тому ця модель від компанії Norfin практично на сто відсотків потрапляє у руки людей з рушницями. Ще один можливий варіант застосування – військова справа, де все перераховане вище також не буде зайвим. От тільки калібр патронів краще поміняти на 7,62х39.