На власні очі
Полярними бувають ведмеді, нічне сяйво і костюми від провідного виробника одягу для різних, часто екстремальних, погодних умов – компанії Norfin. І якщо з білими ведмедиками нам зустрічатися не дуже хочеться, а мерехтіння небесного склепіння руками помацати неможливо, то останній пункт цієї трійці перед нами і ми готові до його детального огляду. Але спочатку доведеться видобувати його з просторої і міцної сумки, верхня сіточка якої дає можливість навіть мокрому костюму поступово просохнути.
Дві складові температурного комфорту
Щоб не дати зовнішньому холоду пробратися до вашого тіла, а його теплу, відповідно, безперешкодно витікати назовні, у Norfin Polar є два рубежі оборони. Перший рубіж вашого термозахисту – матеріали, з яких пошитий костюм. Верх– мембранна тканина Nortex Breathable, котра здатна витримати опади у кількості 3000 міліметрів на квадратний метр протягом доби та вивести назовні зайву вологу у обсязі 3000 мілілітрів з поверхні 1 м.кв. за 24 години. Середній шар – наповнювач, котрий складається на 50% з фірмового матеріалу HoloFill та ще на 50% з пташиного пуху. Внутрішній шар в більшості місць утворює підкладка з флісу.
Другий рубіж – особливості конструкції та крою. Верхня частина Norfin Polar – куртка, внутрішній об’єм якої дозволяє вільно рухатись і він же утримує достатню кількість нагрітого вашим тілом повітря.
Для того, щоб цей ваш температурний резерв не втрачався занадто швидко, використані певні, ретельно продумані елементи. Приміром «вуха» капюшону спереду можна з’єднати на «липучках» закриваючи зону шиї.
Замок-«блискавка» виробництва УКК прикрито широкою планкою на кнопках, щоб тепло не вивітрювалось крізь крупні «зубчики».
Подовжена текстильна манжета рукава переходить у напів-рукавички, що зігріватимуть долоні.
Додатково захиститися можна щільно затягнувши все на «липучку».
Всередині куртки є мініатюрна «спідничка». Скріплена спереду на кнопку вона не дасть вітру підкрастися знизу.
По краю виробу чергова гумова стяжка з пластиковими кнопковими фіксаторами, звузивши яку можна уникнути ефекту «піддувала».
Аналогічні регулятори розміщені і на напівкомбінезоні під пахвами. Тут же розташовані гумки, які не дозволять теплому повітрю стрімко виходити назовні при різких рухах.
Пояс на широкій гумці також дозволяє костюму щільніше прилягати до тіла, але в той же час не давить на поперек.
Передній замок-«змійка» прикрито клапаном на велкро і він має два бігунці для відкривання в обох напрямках.
Щільний захист від холоду передбачено і по низу штанів. Довгий розріз з «блискавкою» та клапаном на «липучках» простягається ледь не до коліна. Зроблено це для того, щоб було зручно вдягати напівкомбінезон навіть з зимовим взуттям з дуже високими халявами. І тут, всередині штанини, ми бачимо ще одну «спідничку» з гумовим низом, котра буде щільно прилягати до верхньої частини чобіт і не дасть потрапити всередину взуття снігу коли ви рухаєтесь через високі замети.
Важливими зонами, через які відбувається прискорений витік тепла, являються місця контакту з холодною поверхнею. І про це подбали розробники костюмів Norfin Polar. Наприклад, на колінах ви побачите не тільки зміцнену тканину та «анатомічні» шви, котрі запобігають розтягуванню матеріалу при згинанні суглобів, а і спеціальні м’які вставки, котрі знаходяться у кишенях, що закриваються на «змійку». При необхідності ці вставки можна вийняти для швидкого просушування або при бажанні замінити їх на більш товсті. Таке рішення високо оцінить кожен зимовий рибалка, котрий багато часу проводить навколішки над ополонкою.
Точно так же міцніша тканина використана і на сідницях а під нею – ще більш грубі вставки, що не дадуть вам примерзнути до сидіння у човні.
Кишені для дрібних та не дуже дрібних речей
У пошуках улову взимку рибалкам доводиться іноді долати значні віддалі. І тут варіант «збігаю до машини, бо мотиль закінчився» виглядає не дуже привабливим. Все необхідне в процесі лову – блешні, вудки, жилки, карабіни, прикорм, насадку – треба відразу брати з собою, розпихавши по численним кишеням. Не варто забувати і про бутерброд на обід та про флягу з улюбленим чаєм. Norfin Polar надає велику кількість варіантів для комфортного транспортування та зберігання рибальського спорядження. Почнемо з куртки. Ззовні знаходяться п’ять кишень. Перша несиметрична, з лівого боку, зі «змійкою».
Трошки нижче – ще дві з замками-«блискавками» і флісовою підкладкою.
Ще нижче – карго-кишені, закриті клапанами з кнопками. За рахунок виточок вони мають резерв для розширення і сюди може поміститись або коробка з блешнями, або інший досить об’ємний вантаж.
Внутрішній арсенал кишень також цілком достатній і дає дві переваги – вони завжди в теплі і краще захищені від зовнішньої вологи. З лівого боку маленька кишенька для документів чи гаманця.
По правій стороні – просторий закуток у флісовому оточенні де ваш бутерброд буде завжди теплим і апетитним. Він закривається «липучкою».
Нижче – зовсім крихітна кишенька для коробочки з мотилем. «Рубінові» черв’ячки теж варто тримати в теплі, інакше вони втрачають привабливість для риби.
Не бракує сховків і на напівкомбінезоні. Сама верхня кишеня знаходиться з лівого боку, вона закривається клапаном на липучці. Над нею кільце D-рінг, за котре карабіном можна причепити якийсь інструмент.
Верхні бічні кишені мають підкладку з флісу, в них зручно погріти руки. А ще тут дуже цікава «змійка». Бігунець з’єднаний стрічкою з нижнім краєм прорізу. Це дозволяє дуже швидко відкривати доступ до сховку одним рухом, не шукаючи за що б зачепитись.
Тут же, на поясі, примостилось ще одне кільце для підвішування чергового карабіну з щипцями чи мультитулом.
Нижні кишені в стилі «карго» з можливістю розширення. Вхід до них охороняється широким клапаном та двома кнопками.
Іноді необхідний рибальський скарб не вдається розпихати по карманам, а іноді ще і виникає потреба нести вагомий улов на плечах. Щоб лямки наплічника не терли мембрану куртки, під них зроблені великі вставки з супер міцного матеріалу. Він до того ж не слизький і лямки не будуть сповзати в самий незручний момент.
Результати «полярного» огляду
Norfin Polar – добре продуманий та міцно зшитий варіант одягу для екстремально низьких температур. Заявлений виробником ліміт морозостійкості складає до -40⁰С. В часи глобального потепління іноді важко повірити у існування таких морозів. Але навіть в центральній Європі позначки термометра буває сягають і таких температурних «глибин». Важливо розуміти, що при оцінці власної стійкості до холоду треба враховувати ще два фактори – наявність вітру, котрий швидко здуває з вас тепло, і час перебування на кризі. Якщо ви зібралися на риболовлю у морозний ранок при температурі -15⁰С, то вже через пару годин на просторах водосховища під дошкульним вітром ви можете, як каже Гугл, «відчувати як -40⁰С». Особливо прикро змерзнути в той момент, коли до вашої лунки підійшла зграя вгодованих пліток чи метких окунців. Norfin Polar створений для того, щоб ви не обирали – улов чи застуда, а могли продовжити займатися своїм улюбленим хобі не зважаючи на мороз.