Зміст:
Уявіть собі зиму при -40⁰С. Це коли дуже холодно, термометр стукає у вікно і просить пустити до хати погрітися а Грета Тунберг згортає свою кампанію по боротьбі з глобальним потеплінням. Додаймо сюди ще пронизливий вітер, що зриває з землі тонкі смужки мікроскопічних крижинок і збирає їх у снігові заноси в пояс заввишки. А тепер подивимось який одяг під такі обставини нам запропонує компанія Norfin, визнаний експерт з самих різноманітних погодних умов і явищ природи. Серед численних моделей ми вибрали виріб з назвою Explorer, тобто «Дослідник» і означеною вище цифрою в -40⁰С на етикетці. І хоча такі екстремальні морози бувають не часто, але готовими до них мабуть варто бути.
Перше знайомство ми вирішили почати з рулеткою в руках. Габарити сумки, котрою комплектується костюм вражають – 62Х40Х23 сантиметри а об’єм, відповідно, складає приблизно 55 літрів. І практично весь внутрішній простір займає Norfin Explorer. Навіть для виробу з розміром XL це немало. Безпристрасні ваги зафіксували ще одну цифру – п’ять кілограмів, що теж немало. Знайомство з костюмом, що має такі видатні параметри, стає все цікавішим. Але ще пару слів про сумку. Вона пошита з міцного матеріалу і вигідно відрізняється від «одноразових» поліетиленових пакетів. В такому пакуванні одяг можна сміливо брати з собою у подорож і перевозити, приміром, в багажнику автомобіля. Зсередини тканина оброблена водонепроникним шаром, що виключає протікання води від мокрого костюму на сусідні речі. Зверху – сітчаста вставка, через котру волога буде вільно виходити і ваш одяг буде сохнути вже по дорозі додому.
Перейдемо до огляду верхньої частини костюму і відразу зазначимо рекордну кількість кишень. Їх тут цілих 12. Ззовні розташування триярусне. У верхньому дві подвійні кишеньки. Перша частина закривається на замок-«блискавку» а та, що ближче до тіла, має більший об’єм і прикривається клапаном на «липучці».
Наступний ярус – два прорізи в матеріалі куртки, котрі дають доступ у затишний та теплий прихисток для рук. Ніяких «змійок» тут не передбачено, бо руки погріти хочеться відразу після, приміром, заміни приманки, а не після довгої боротьби з впертим замком.
Внизу ще одна пара кишень досить великої місткості і вони також закриті клапанами, щоб вода, котра стікає зверху, не потрапляла всередину.
Перш, ніж перейти до внутрішніх сховків по дорозі знаходимо ще одну кишеню. Вона розташована під вітрозахисною планкою і закривається на «блискавку».
Маленький карман зі «змійкою» призначений, скоріше за все, для смартфона і розташований з лівого боку.
Напроти нього подібний водонепроникний прихисток для гаманця чи документів, але цього разу з клапаном. Під ним – типова «бутербродна» кишеня, в котрій гріється ваш сніданок чи обід.
Є кишеньки і в напівкомбінезоні. Дві маленькі з водонепроникними «блискавками» причаїлася вище поясу.
Ще дві, набагато місткіші, на стегнах. Закриваються вони клапанами з «липучками» а доступ до них відкритий навіть при одягненій куртці.
І вже зовсім крихітна схованка знаходиться на внутрішній поверхні напівкомбінезону. Сюди варто сховати саме цінне і не боятись загубити, бо навіть на цій мікро-кишеньці є замок.
Як бачите, всього ми нарахували 17 варіантів зручно та безпечно розмістити свій рибальський скарб та супутні речі і цього більше, ніж достатньо.
Матеріальна боротьба з холодом
Щоб захистити користувача від лютих морозів, компанія Norfin застосувала перевірений метод – між внутрішньою підкладкою та зовнішньою мембраною розташовано товстий, навіть краще сказати грубий, шар теплоізоляційного матеріалу Hollofil виробництва світового лідера хімічної промисловості – Dupont. Цей утеплювач має цілий ряд безсумнівних переваг – практично не вбирає вологу, добре відновлює форму після стискання, зносостійкий, гіпоалергенний і на додачу дуже легкий. А значить левову частку ваги костюма взяли на себе його інші частини. Зокрема зовнішня мембрана. Вона дає цілком пристойний захист від води у рідкому стані (8000 мм) та має достатню для зимової погоди пропускну здатність по пару (6000 г/м.кв./24 години). Ще одна важлива особливість мембрани – її здатність протистояти вітру, не давати потоку холодного повітря відібрати у вас ретельно напрацьоване організмом тепло.
Дуже багато продуманих і ретельно виконаних деталей роблять костюм Norfin Explorer комфортним та пристосованим до умов холодної погоди. Капюшон зроблено таким чином, що його можна зняти. Звичайно, в люті морози ви не будете ходити з непокритою головою. Але якщо на вас товста хутряна шапка, то капюшон стає непотрібним і його краще прибрати, щоб він не створював зайвих проблем на вітру. Вільний крій робить костюм придатним до активних рухів а місця згинання на колінах та на ліктях прошиті «анатомічними» швами щоб тканина в цих місцях не розтягувалась.
Певні ділянки додатково зміцнені. На куртці це плечі, лікті та місця контактів рукавів з торсом.
На напівкомбінезоні – зона колін та сідниць.
Щоб холодне повітря не прокралося знизу, по краю куртки не тільки протягнули гумову затяжку з фіксаторами, а ще і додали мініатюрну «спідничку», котра також має гумовий край і защипається на три кнопки.
Подібним чином влаштовані і холоші штанів. Вони розкриваються мало не до коліна для того, щоб легше було натягнути їх на чоботи. Відразу на халяву взуття кріпимо водонепроникний чохол з гумкою по низу та фіксуємо його кнопкою.
Зверху вдягаємо холошу і також затягуємо її липучками.
При необхідності водонепроникний чохол можна зняти, просушити або випрати якщо він сильно забруднився від чобіт. Цей елемент конструкції костюма витримує досить серйозні навантаження, особливо при ходьбі. Може саме тому виробник вирішив поставити замки-«блискавки» від відомого виробника YKK, а не якийсь спрощений варіант від компанії «noname». До речі, аналогічні замки стоять і в інших важливих місцях.
В рукавах куртки неопренові вставки добре охоплюють зап’ястя бо мають власні затяжки на липучках. Самі рукави також мають подібні затяжки і добре фіксуються поверх рукавичок.
Спереду подвійна планка та потужний замок захищають від холоду.
Особливої уваги заслуговує внутрішня підкладка. Вона виготовлена з мікрофлісу і вистилає всю поверхню як куртки, так і штанів і капюшону. Вона не тільки допомагає вберегти тепло, а і інтенсивно відводить вологу від тіла, не даючи промокнути внутрішнім шарам одягу і таким чином зробити їх проникними для морозу.
Коліна напівкомбінезону крім анатомічних швів та зміцненої тканини мають ще і м’які прокладки, котрі врятують ваші суглоби від переохолодження і втоми при довгому перебуванні на льоду. Їх можна дістати з кишень для швидкого просушування.
Як це не парадоксально звучить, але і в лютий мороз, особливо при значних фізичних навантаженнях, можна «упріти». Зайва волога швидко намочить теплозахисні матеріали, знижуючи їх ефективність, і вам буде загрожувати застуда. Боротися з таким негативом покликана як мембрана, котра виводить 6 літрів вологи з квадратного метра за добу, так і спеціальні зони під пахвами, котрі полегшують цей процес. Такі спеціальні місця для тепло- та волого-відведення є в куртці.
А в напівкомбінезоні подібну роль має вставка з прогумованого матеріалу, розташована вище поясу.
Важливий момент для всіх, хто вирушає в снігову морозну заметіль на лід озера чи просто у справах – зробити себе помітним. Тривалість дня взимку скорочується а у темну пору доби в чорному костюмі ви стаєте «невидимкою» як для автомобілістів так і для напарників по риболовлі. Norfin Explorer обладнаний вставками з тканими, котра має видатні здібності відбивати світло. Ці ділянки на куртці будуть дуже інтенсивно світитися в промені ліхтарика чи фар автомобіля. Розташовані вони як на грудях, так і на спині.
Безумовно, в наші часи практично неможливо побачити на термометрі температуру у -40⁰С. Подібні екстремальні морози звичні, наприклад, для Fort McMurray, Alberta, Canada. Але навіть при -15 по Цельсію пронизливий вітер змушує Гугл попередити вас – «відчувається як -40»! І якщо вам доводиться при такій погоді багато часу проводити на кризі з мормишкою чи «гірляндою», то і Norfin Explorer буде доречним доповненням вашого екіпірування і допоможе дочекатися бажаного улову.