Зміст:

Специфічні умови зимового фідера

Донний лов завжди асоціюється або з весняною пліткою, або з літніми походами на коропа або з осіннім клюванням вгодованих лящів. Рибалка в зимовий час - це скоріше блешня, гірлянда і жерлиці, ніж годівниці та далекі закидання. Тим не менш, і в морози риба дуже непогано ловиться на фідерні снасті. Головне знайти відкриту воду. А їх в урбаністичному ландшафті, особливо останніми роками, довго шукати не доводиться. Це можуть бути незамерзаючі ділянки річки зі швидкою течією, а може й місця скидання гарячої води з теплоцентралей безпосередньо у водойму. Ну а якщо є можливість для лову, є і бажаючі скористатися нею. Вони беруть вудлища з пропускними кільцями збільшеного діаметра, на шпулі котушок намотують замість шнура жилку, щоб зменшити обмерзання раннінгів, і вирушають шукати свою рибальську удачу. Але головне – добре підібрати одяг, щоб протистояти непростим погодним умовам. Адже необхідно захистити себе і від холоду, і від вітру, що пронизує, і від мокрого снігу. Один з найкращих варіантів екіпіровки для зимового любителя донки – костюм Norfin Feeder.

Що потрібно від костюма любителю донного лову?

Фідерна риболовля істотно відрізняється від, наприклад, спінінгової або блешневої. Ви не бігаєте від перекату до перекату та від лунки до лунки. Завдання доночника - зібрати рибу на своєму прикормі і спокійно її ловити не змінюючи точку. Звідси й деякі специфічні вимоги до костюма, що втілилися у його покрої. Почнемо із куртки. Вона простора, але не мішкувата.

демісезонний костюм Norfin Feeder

Ніщо не обмежує рухів, адже вам треба і снасть розмашисто закинути подалі, і за годівничкою або повідцями потягнутися до столика. Капюшон зроблений знімним та з прошарком утеплювача. 

капюшон костюма Norfin Feeder

Якщо вашій риболовлі не заважає дощ або мокрий сніг, ви можете його відстебнути і сховати.

капюшон костюма Norfin Feeder можна відстебнути

Якщо ж опади все-таки спостерігаються, одягніть каптур, підігнавши його за розміром головного убору кільцевою стяжкою.

кільцева стяжка каптура Norfin Feeder

У передній частині козирка вшита пружна пластикова деталь, яка не дає йому провисати і закривати вам поле зору, адже треба постійно контролювати кінчик вудилища, фіксуючи клювання.

 капюшон Norfin Feeder

Сім кишень – цілком достатньо для розміщення необхідних дрібниць. Зліва на грудях внутрішню кишеню краще використовувати для речей, яким зовсім не потрібне промокання – гаманець, документи, смартфон.

внутрішня кишеня куртки костюма Norfin Feeder

Якщо це все у вас не вмістилося, то можна скористатися і кишенькою з правого боку.

кишеня внутрішня з правой сторони костюма Norfin Feeder

Під нею – сіточка, в яку дуже зручно лягає фляга з кавою.

сіточка-кишеня внутрішня куртки Norfin Feeder

Зовні ще дві пари відсіків. У нижніх зручно погріти руки, тому що там є тепла прокладка із флісу. Ця пара кишень позбавлена ​​замків, щоб вам не довелося щоразу їх відкривати.

бокові кишені куртки костюма Norfin Feeder

Верхні – для плоских невеликих пакетів з гачками, повідцями, гумкою, що амортизує, та іншими потрібними дрібницями.

верхні кишені куртки Norfin Feeder

Передній замок виробництва YKK із великими потужними зубцями. Його прикриває вітрозахисна планка, яка фіксується «липучками».

передний замок з планкой демісезонного костюма Norfin Feeder

У нижній частині куртки кільцева стяжка з двома пружними фіксаторами. Ними ви регулюєте одяг по стегнах та заодно виключаєте можливість піддуву холодним повітрям знизу.

кільцева стяжка з двома пружними фіксаторами Norfin Feeder

Перейдемо до нижньої частини костюма Norfin – напівкомбінезону.

напівкомбінезон костюма Norfin Feeder

Тут також передбачено кілька можливостей припасування по фігурі. Шлейки на плечі розтягуються і замикаються потужними замками типу «фастекс», виготовленими із міцної пластмаси.

Шлейки на плечі комбінезона Norfin Feeder

Пояс регулюється за допомогою двох хлястиків на «липучках», які є продовженням широкої гумки.

пояс комбінезона Norfin Feeder

Ще одна ділянка з гумками знаходиться в пахвовій частині та виключає попадання холодного повітря під одяг при різких рухах.

гумкки в пахвовій частині комбінезона Norfin Feeder

Підкладка штанів гладка, що полегшує їхнє вдягання на термобілизну. Закінчується вона не доходячи до двадцяти сантиметрів до краю штанин. Низ без утеплювача, так як ця ділянка надягається поверх чобіт і додаткового захисту від холоду не потребує. Для зручності одягання штанини поверх взуття, її розтруб можна розширити, розстебнувши замок-блискавку, а щоб все це надійно трималося, скористайтеся пришитими тут же «липучками».

розтруб штанин комбінезона Norfin Feeder

Спереду штани закриваються міцним замком виробництва YKK. Він має два ходи – вгору та вниз. Подвійна вітрозахисна планка фіксується звичними нам «липучками».

Подвійна вітрозахисна планка на блискавці комбінезона Norfin Feeder

Кишень на напівкомбінезоні лише дві. Розташовані вони вище за пояс, їх косі замки-«змійки» у водозахисному виконанні. Це зроблено для того, щоб вода не потрапляла у відсіки, якщо ви ловите без куртки.

Кишені на напівкомбінезоні Norfin Feeder

Вам здається, що двох кишеньок на штанах замало? На інших штанах їх буває чотири, і навіть шість. Усьому цьому є просте та логічне пояснення – любитель фідера ловить сидячи і йому незручно діставатися рукою у відсіки, розташованими у традиційному місці на початку стегна. А кишенями на колінах вам не дасть скористатися третя деталь демісезонного костюма Norfin Feeder - фартух. Його наявність не тільки дуже жорстко позиціонує цей комплект одягу як призначений для любителів фідера або поплавця, але й заслуговує на окрему подяку розробникам.

Необхідне доповнення

Лов мирних видів риб практично завжди пов'язаний із застосуванням прикорму. І ось він, рідненький, часто псує наш зовнішній вигляд, налипаючи на одяг. Найбільш забрудненими місцями будуть, звичайно ж, стегна та коліна рибалки. Захистити їх покликаний комплектний фартух костюма Norfin Feeder. Він пошитий із щільного матеріалу і має чотири шлейки для регулювання та правильного розміщення.

фартух до костюму Norfin Feeder

Спочатку підганяємо положення по висоті тасьмою на шиї.

регулюємо фартух Norfin Feeder

Потім затягуємо пояс. Наприкінці надійно фіксує дві частини фартуха на ногах.

регулятори фартуха костюма Norfin Feeder

Всі шлейки, крім поясної, обладнані застібками для швидкого зняття та одягання без втрати раніше відрегульованих розмірів. У фартушка дві просторі прямокутні кишені із зовнішнього та внутрішнього боку. Сюди можна і не потрібну зараз годівницю покласти, і сховати блокнот з записами параметрів проміру глибини. 

кишені фартуха Norfin Feeder

Зовнішньою стороною, напевно, слід вважати ту, де розміщено деколь з фірмовою «сніжинкою» Norfin. Але можна перевернути фартух навиворіт.

фартух навиворіт Norfin Feeder

Чесно кажучи, тканина умовної «підкладки» нам здалася навіть більш придатною для лову, так як по ній гачок ковзатиме, а не зачіплюватиметься з усіма проблемами, що з цього випливають. У будь-якому разі фартух – необхідне доповнення в комплекті одягу любителя фідера та поплавця.

Не краси заради, а зручності для…

Ми уважно розібрали особливості пошиття костюма Norfin Feeder і не згадали деякі його інші особливості. Настав час поговорити і про них. Почнемо із дизайну. Перед нами поєднання чорного полотна та темного «хакі». Мабуть, вдале рішення для того, хто сидить на березі та ловить рибу, а не носиться схилами гірськолижного курорту. Але така комбінація має і суто утилітарне значення – чорні ділянки тканини мають щільнішу структуру. Вони розташовані на плечах куртки, на зовнішній стороні її рукавів та в області попереку. Тобто в тих місцях, де можлива максимальна кількість опадів або постійні контакти з іншими предметами - лямками рюкзака, сидінням фідерного крісла, гілками дерев при русі до річки по чагарниках.

чорні ділянки тканини куртки Norfin Feeder

На штанах посилено область сідниць, а також передня частина холош. Так що два кольори використані дизайнерами не тільки для краси.

посилені області штанів Norfin Feeder

Так само не для краси високою зроблена спинка напівкомбінезону - вона надійно прикриє ваш поперек від продування.

спинка напівкомбінезону Norfin Feeder

У пахвовій області додаткові сітчасті вставки не для приємного вигляду, хоч і виглядають симпатично. Вони для прискорення відведення вологи від тіла та перекидання її ближче до мембрани та наступного виводу назовні.

У пахвовій області додаткові сітчасті вставки Norfin Feeder

Ще один елемент крою – неопренові "напульсники" на кінцях рукавів. Ці манжети покликані щільно охоплювати зап'ястя рибалки, щоб вода не потекла всередину рукава при піднятому вгору вудлищі. Усі, хто стикався з такою проблемою, обов'язково оцінять м'якість матеріалу, його приємний зовнішній вигляд та високу функціональність, тому що він застосований у потрібному місці.

неопренові "напульсники" на кінцях рукавів куртки Norfin Feeder

Не можна не згадати і численні деколі з фірмовою «сніжинкою» та написами Norfin. Окрім краси вони несуть ще одну найважливішу функцію – віддзеркалення світла. Ці елементи роблять вас видимими на дорозі у світлі фар автомобіля. А сутінки в осінньо-зимовий період настають дуже рано. Тож краса «думає» і про вашу безпеку.

світловідбивні надписи Norfin

Ще один важливий момент – мембранна тканина, використана для пошиття Norfin Feeder. Вона має цілком пристойні показники по вологозахисту та паропроникності.

характеристики демісезонного костюма Norfin Feeder

8000 мл опадів - це той самий нудний осінній дощ або липкий мокрий сніг, які не стануть перешкодою для риболовлі. Якщо ж опадів надто багато – може час повернутись під дах свого дому? 6000 мл – пропускна здатність мембрани з виведення випарів назовні. Також цілком достатньо для не надто активного відпочинку на березі, не пов'язаного з пробіжками по прапорцях жерлиць або тривалими переходами у пошуках активного хижака. А рекомендований виробником температурний режим до мінус 10 градусів за Цельсієм забезпечений товстим прошарком термоізолюючого матеріалу Hollofil. Комусь цей показник здасться навіть завищеним, але не забувайте про те, що ви ловите у досить статичній позі без серйозних фізичних навантажень, які є джерелом тепла для людини. В дійсності, одягнувши тонку термобілизну та флісову кофту Norfin, вам буде комфортно в костюмі Norfin Feeder при температурі, яка ще дозволяє ловити на фідерні оснастки без постійного очищення кілець від намерзлого льоду. А -10⁰С – це запас на пронизливий вітер та холодні опади. Адже бувають ситуації, коли на градуснику нуль, а real feel на десять градусів морозу.

Наявність у виробничій програмі Norfin спеціалізованого демісезонного костюма для рибалки в пізньоосінній та ранньозимовий період свідчить про рішення компанії випускати нішеві продукти. Втім, якщо не одягати фартух, а просто пройтися в Norfin Feeder берегом річки зі спінінгом в руках, ви також відчуєте його достатній захист від усіх погодних сюрпризів. Отже вибір способу лову залишається за вами. Головне, щоб риба клювала в цей момент на вибрані варіанти приманок.