Історія кишені
Зараз важко собі уявити як чоловічий, так і жіночий одяг без такого необхідного аксесуару, як кишеня. Хоча з’явилася вона як деталь одягу відносно недавно – у XVII сторіччі, і піонером у цій справі став французький король Людовик XIV. Саме його камзол вперше прикрасили накладні кармани. А до того часу різні дрібні предмети та гроші люди носили у кошелях, кушаках, поясах чи навіть просто за пазухою. За чотири сторіччя свого існування кишеня перетерпіла масу удосконалень. Наприклад, Коко Шанель зробила її елегантною та наполегливо запроваджувала у жіночі костюми. А ще виникла маса спеціалізованих варіантів для представників різних професій. Ми ж сьогодні поговоримо про туристично-рибальсько-мисливське використання цієї деталі у верхньому демісезонному та зимовому одязі, а за «натурний об’єкт» візьмемо продукцію компанії Norfin, котра виступає експертом у виготовленні вбрання саме для вищеозначених груп шанувальників активного відпочинку на природі.
Ближче до тіла
Навіть якщо ви вирушили на природу у власному авто з повним набором для тривалого кемпінгу, все рівно залишаються певні речі, котрі варто весь час мати при собі. По кишеням куртки ви розкладете, приміром, смартфон, документи, гаманець, компас, мультитул Leatherman та інші дрібнички. Деякі з них, ті ж самі гроші чи мобільний телефон, потребують особливого ставлення і надійного захисту від води. Залишати цінні та делікатні предмети під загрозою вологи не слід, то ж для їх збереження існують внутрішні кишені. Бувають вони з горизонтальною «змійкою», як на костюмі Alpha.
А бувають і з вертикальною, приміром на комплекті Apex.
З появою смартфонів і супутніх з ними проводів до навушників чи акумуляторів Norfin почали шити кишені саме під ці пристрої, споряджаючи їх спеціальним отвором для вищеозначених дротів, як на зимовому Arctic 3. А ще на внутрішніх кишенях виробник часто розміщує інформаційну нашивку з переліком особливостей конкретної моделі. Ця, наприклад, має зовнішній мембранний шар, що здатен витримувати опади у кількості 8 літрів на квадратний метр за добу та пропускати вологу назовні зі швидкістю 6 літрів з квадратного метру за ті ж 24 години. Теплоізоляційні властивості костюму Arctic 3 дозволяють вам займатися улюбленою справою при температурі повітря до -25⁰С, не відчуваючи при цьому дискомфорту. Звичайно, така стійкість буде вам забезпечена при наявності якісної термобілизни та проміжного шару з флісового матеріалу, котрі також випускаються компанією Norfin.
Іншим, не менш важливим, карманом у внутрішньому просторі куртки є місце для зберігання вашого бутерброду. Найчастіше його можна побачити у виробах, призначених шанувальникам риболовлі з криги, бо саме їм не завадить у холодну погоду з’їсти щось смачненьке і не задубіле від морозу. Такі кишені роблять з сітчастого матеріалу і вони зазвичай достатньо об’ємні. На фото така «комірчинка» для вашого обіду у куртці Scandic II.
Рибалкам, котрі взимку ловлять з використанням мотиля, відомо, наскільки важливо уберегти його від холоду і тому спеціально для них шиють ще одну різновидність кишеньок, в котру якраз і поміститься пластикова коробка з наживкою. За приклад такого рішення візьмемо комплект Explorer, у внутрішньому кармані якого ваш мотиль буде в теплі і завжди готовим спровокувати рибу на брання.
Для швидкого доступу
При переході до зовнішніх кишень на куртці та штанях зробимо коротку проміжну зупинку у «прикордонній» зоні. Під вітрозахисним клапаном, але не всередині одягу, часто розташовується сховок з так званим «швидким доступом». Для того, щоб дістати щось з нього, відсувати «блискавку» куртки та втрачати дорогоцінне тепло не потрібно. В такому кармані можна зберігати, приміром, водійські права, ліцензію на право лову чи на зброю, цигарки, запальничку тощо. А за приклад знову візьмемо куртку з комплекту Norfin Explorer.
Надійно зберігаємо ззовні
Щодо зовнішніх кишень, то їх різноманітність теж на високому рівні. Але виробникам одягу доводиться більшу увагу приділяти захисту внутрішнього вмісту від погодних факторів. Зокрема широкого використання набули замки типу «блискавка» у водонепроникному виконанні, як на костюмі Extreme 4, котрий призначено для дійсно екстремально низьких температур до -35⁰С.
Дощова вода чи бризки від руху човна, котрі скочуються по поверхні куртки, не повинні потрапляти у кишені, від рясних потоків самі щільні «змійки» не захистять. Не дивно, що для вирішення цієї проблеми використовуються вузькі або досить широкі клапани, котрі прикривають кармани зверху, як на куртці з комплекту Scandic II. Фіксація клапану декількома «липучками» робить всю конструкцію надійною.
В лютий мороз, коли рукавички вже не рятують від холоду і самі вже промерзли наскрізь, хочеться хоч якось нагріти долоні щоб вони не втратили здатність здійснювати звабливу проводку мормишки чи одягати мотиля на гачок. В такому випадку на допомогу прийдуть кишені, котрі всередині встелені м’яким флісовим матеріалом. В затишному сховку ви швидше зігрієте руки і повернетеся до риболовлі. Зазвичай кармани такого типу можна зустріти на костюмах, призначених для серйозних морозів, наприклад, Norfin Explorer. Часто на «вході» відсутні «блискавки», «липучки» чи кнопки, доступ до тепла має дути якомога простішим і швидшим.
Але основне призначення зовнішніх кишень – це вмістилище численних рибальських снастей, туристичних дрібниць чи мисливського спорядження та їх елементів. Для об’ємних коробок з блешнями, воблерами чи силіконом, коробок з набоями та інших габаритних предметів найкраще підійдуть кармани у стилі «карго», які можна зустріти на багатьох виробах компанії Norfin. Великі розміри і широкі бічні вставки дозволяють помістити у карман, приміром, солідну коробку з приманками, як у Atlantis+.
Щоб порожня кишеня не відстовбурчувалася і не виглядала занадто утилітарно, в деяких моделях застосовано спеціальну гумку, котра широкі бічні смужки притискає до куртки. Таке можна побачити на вже згаданому Norfin Scandic II.
Часто використані приманки чи монтажі бувають мокрими. Конструктори одягу для рибалок подбали і про це, забезпечивши вільний витік зайвої води через дренажний отвір внизу кишені, як на Norfin Titan.
На цьому ж прикладі покажемо такий необхідний додаток до карманів, як D-ринг. Це кільце, котре кріпиться неподалік від кишені і призначене для зачеплення через карабін або ретривер якогось приладдя, котре часто потрібно у процесі риболовлі – корнцанг, екстрактор, ножички тощо. Перебуваючи у дорозі на берег річки, ви всі ці пристосування несете в кишені, а вже підчас лову тримаєте його не D-рингу. Таке корисне кільце можна побачити не тільки на «титановому» виробі компанії, а й на інших моделях і часто – на штанях.
Дуже специфічні варіанти
Деякі способи проведення активного відпочинку на свіжому повітрі ставлять незвичні вимоги до деталей одягу. Не обійшлося без унікальних рішень і для виробів компанії Norfin. Зокрема комплект мисливського призначення Hunting має ряд цікавих рішень, які ви не зустрінете в інших костюмах, і які вражають винахідливістю розробників. Нижні бічні кишені куртки призначені для зберігання споряджених зарядів. Для того, щоб патрони не просто переносилися насипом і були у зручному доступі, на спеціальній вставці розміщено так звані «газирі», тобто вертикальні фіксатори набоїв.
В активній фазі полювання ця вкладка знаходиться ззовні, а підчас відпочинку чи дощу її легко перемістити всередину кармана. Смужка «липучки», нанесена на зовнішній бік кишені, не дає «газирям» бовтатись та заважати при рухах.
Ще одна унікальна особливість цих кишень – конструкція клапана. Ясна річ, що внутрішній вміст важливо захистити від вологи, щоб у відповідний момент патрон спрацював належним чином. Тому без клапана, котрий до того ж ще і має надійно триматися на місці, не обійтися. Але як зробити так, щоб при необхідності дуже тихо його відкрити, не налякавши звіра? Використання «блискавки» чи липучки неможливе. Тож розробники костюма Norfin Hunting пішли іншим шляхом – в клапан вшили круглі магніти, а у кишеню – сталеву пластинку. І набої під надійним захистом, і звір не втече від несподіваного різкого звуку.
Інший цікавий елемент цього ж комплекту – мініатюрна кишенька на правому передпліччі. Непримітна деталь не зразу впадає в око, але виконує свою функцію.
На полюванні важливо подбати про власну безпеку, щоб не потрапити під постріл напарників. Для позначення себе в лісі достатньо відкрити карман, витягнути з нього яскраву помаранчеву стрічку і, обернувши нею передпліччя, закріпити «липучкою». Тепер ваші колеги точно не сплутають вас з кабаном, що продирається через хащу.
Напівкомбінезонні кишені
Нижня частина комплектів для активного відпочинку також не позбавлена різноманітних сховків для потрібних речей. Тут ви зустрінете і об’ємні кишені-«карго» з D-рингом, як на Arctic3.
І «грілки» для рук з флісовим підбоєм, як на Apex.
І добре захищені внутрішні сховки для цінних чи делікатних речей, оснащені замком-«блискавкою», як на Norfin Explorer.
Але є і цікавинки – спеціальні відсіки, котрі призначенні для забезпечення комфорту. Фактично це теж кишені, вони защипаються на замки-«змійки» і містять у собі вкладки з м’якого теплоізоляційного матеріалу. Один з варіантів призначений для тих, хто ловить з човна і часто сидить на твердій та холодній лавці. Відповідно і розміщені вони на сідницях. Приклад такого рішення у напівкомбінезоні Extreme 4.
Інші знадобляться тим, хто звик до довгого стояння на кризі, навколішки намагаючись вмовити на брання чергового окуня чи плітку і їх можна побачити на різних комплектах від Norfin, розроблених для зимових рибалок та спортсменів, котрі виступають у номінації підльодного лову. От, приміром, на штанях від костюму Polar.
Вкладки водонепроникні і надійно захищають ваші коліна від вологи на кризі. При необхідності їх можна вийняти, просушити чи попрати. Або навіть покласти в ці «кишені» додаткові вставки, щоб підвищити свій комфорт.
Ми провели досить вичерпний екскурс по різноманітним варіантам кишень в демісезонних та зимових виробах компанії Norfin, призначених для активного відпочинку. Сподіваємось, вам було цікаво. Тепер легше обрати серед широкої гамми продукції компанії саме той виріб, котрий найбільш чітко відповідає вашим вимогам та потребам. Головне, щоб у ваших карманах завжди знаходилось те, що необхідне у даний момент. Тоді риболовля, полювання чи просто прогулянка будуть вдалими.