Недооцінений споживачем
В історії виробництва різних предметів побуту та навіть складної техніки іноді бувають випадки, коли та чи інша модель чи продукт не отримує схвалення з боку покупців. Але з часом, після декількох років по закінченні випуску, у широкого загалу раптово спалахує інтерес саме до цього виробу, він стає ледь не предметом колекціонування та активного пошуку. Приміром, риболовна котушка марки Стелла виробництва японської компанії Шімано 2010-го модельного року тільки після декількох років по завершенню її виробництва раптом стала еталоном і ідеалом для багатьох прихильників спінінгового жанру, хоча до цього майже не користувалась попитом. Приблизно така сама історія відбувалась і з костюмами Titan відомого виробника одягу для самих різноманітних умов – компанії Norfin. А тепер, коли цей виріб важко знайти навіть на залишках, раптом знову спалахнула цікавість саме до цієї моделі. Спробуємо розібратися чому Титан став знову привабливим та що зашкодило його популярності у минулі роки.
Недостатньо брутальності
Костюм виглядає дуже пристойно і в деяких ракурсах навіть елегантно. А хіба може одяг, призначений для високотехнологічної, але все ж таки риболовлі, бути елегантним? Схоже, що самі рибалки підпадають під суспільний стереотип про обов’язкову брутальність своєї зовнішності, сформовану у часи популярності військових бушлатів та ватяних штанів. Але ж часи міняються, на зміну брезенту приходять мембранні тканини а вату у якості утеплювача витісняє м’якенький та легкий пух. Norfin Titan, приміром, може похвалитися прекрасною термостійкістю до -40⁰С та дуже пристойними показниками по захисту від вологи – як зовнішньої, так і внутрішньої. Водостійкість верхнього шару тканини складає 8000 міліметрів опадів, а пропускна здатність виведення напрацьованих тілом парів – 8000 мілілітрів з квадратного метра за добу. Це і є приклад використання високих технологій по захисту від негоди.
Знайомимось ближче
Приємний зеленувато-сірий основний тон вбрання розбивають яскраві жовті вставки та сріблясті нашивки з світло відбивним ефектом. Вони мають досить чудернацькі форми і тому, мабуть, не асоціюються з брутальним образом підкорювача крижаних пустель з льодобуром на плечі. Зміцнені ділянки на плечах, по низу куртки та на рукавах краще витримують контакт з пасками наплічника та зовнішніми предметами.
Серед інших особливостей пошиття костюму Norfin Titan відзначимо наявність просторого капюшона, котрий має декілька регулювань та симпатичну оторочку з хутра по краю, нагадуючи цим популярні куртки в стилі «аляска».
Є і дуже цікава деталь, котру ви не побачите на інших виробах компанії Norfin. Під комірцем, у спеціальному відсіку знаходиться флісовий баф. У особливо люті морози та ще і при поривах вітру ним можна захистити горло і частину обличчя.
Текстильна напів-рукавичка зігріє ваші долоні а затяжка на «велкро» захистить від проникнення холоду через рукав.
Поділ куртки зсередини обладнано «спідничкою», що не дасть вітру задувати знизу і врятує при пересуванні по дуже глибокому снігу.
Для прискорення виведення поту з-під куртки у самих «напружених» зонах, а саме – під пахвами, знаходяться вставки з сітчастого матеріалу, котрі прискорюють процес відведення непотрібної вологи назовні.
Ззаду зроблено дві виточки на «змійках», розпустивши які вам буде зручніше сідати, приміром, на сидіння снігоходу.
Повністю чорний напівкомбінезон також має ряд цікавих «фішок». Висока спинка та широкі лямки роблять його зручним при ношенні.
Підкладка з мікрофлісу відмінно зберігає ваше тепло.
З втратами тепла успішно бореться і подвійна планка, що закриває «блискавку» на двох бігунцях.
Під пахвами регульовані затяжки з фіксаторами на кнопках.
Низ штанів має спеціальний чохол, котрий вдягається на халяву зимових чобіт і перешкоджає потраплянню в них снігу.
Затягнувши цей чохол «липучками», закриваємо все зверху штаниною і міцно стягуємо, щоб холод не мав шансів застудити нам ноги.
Численні варіанти сховків
Костюм Norfin Titan обладнано великою кількістю кишень для безпечного та надійного перенесення рибальського спорядження та оснасток. Ззовні на куртці у два ряди розміщено чотири кармани, основною особливістю котрих є наявність в нижній частині дренажних отворів для стоку води.
Одна з нагрудних кишеньок несе на собі ще і маленький відсік зі «змійкою» під водозахисною планкою.
Нижні кармани мають додаткові бічні прорізи, в котрих можна зігріти руки навіть швидше, ніж у рукавичках.
Під клапаном передньої «блискавки» - ще одна кишенька захищена від води.
Всередині знаходимо чергові три сховки. З лівого боку – кишенька для чогось, що варто зберігати у теплі.
З правого боку кишеня з клапаном для смартфона а під нею – сітчастий карман для бутербродів.
Є можливість щось сховати і у напівкомбінезоні. Ззовні, на стегні, тут розташована карго-кишеня з дренажним отвором, зверху захищена клапаном на «липучці».
Вище неї пара кишеньок з «блискавками», прикритими вузенькими планками.
Ще однин сховок для зберігання чогось важливого у теплі і сухості знаходиться всередині штанів з правого боку. Він має майже трикутну форму.
Все-таки вартий уваги
Як видно з детального огляду костюму Norfin Titan, він не має жодних вад і в той же час наділений рядом цікавих рішень. До них варто віднести наявність «вмонтованого» у комірець бафа, виточки по краю куртки для зручного сідання, вітро-волого-захисні «спіднички» на подолі верхньої частини одягу та на холошах напівкомбінезону. До переваг слід зарахувати і високі показники зовнішньої мембрани, і проклеєні шви, і загальну якість виготовлення. Що ж стало на заваді заслуженій популярності цього продукту в широких колах зимових рибалок? Можливо частину з них відвернула від покупки наявність пухового утеплювача і вони відмовились від Titan з якихось екологічних міркувань про захист тварин? А може потенційні покупці не повірили у існування в сучасному світі «глобального потепління» відповідних суворих морозів до -40⁰С? Ми ж зі свого боку можемо констатувати - Norfin Titan достойно захищає від холоду навіть у сувору зиму, гарно скроєний і якісно пошитий. А якщо врахувати, що на просторах водойм, що сплять під кригою, часто гуляє серйозний вітер, то в цьому костюмі і при -15⁰С ви точно не впрієте і не змерзнете, навіть пробуривши чотири десятки лунок. Бо ви під «титановим» захистом.